Nokia: Oulun len­to­yh­teyk­sien näi­vet­ty­mi­nen huo­let­taa toi­mi­tus­joh­ta­ja Lund­mar­kia

Lentoyhteydet: Lygg saattaa avata yri­tyk­sil­le len­to­yh­tey­den Oulusta Hel­sin­kiin

Jalkapallostadion: Oulun kau­pun­gin­hal­li­tus kä­sit­te­lee maa­nan­tai­na sta­dio­nin ra­hoi­tus­ta

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Raksilan paloasema
Linnanmaan ja Raksilan paloasemien toimintavalmius uhkaa heiketä –"Onhan se riski, jos hälytykseen ei saada tikasautoa mukaan"

Lin­nan­maan ja Rak­si­lan pa­lo­ase­mien toi­min­ta­val­mius uhkaa heiketä –"Onhan se riski, jos hä­ly­tyk­seen ei saada ti­kas­au­toa mukaan"

30.12.2022 15:00 46
Tilaajille
Paloasema on hakenut paikkaansa Oulussa – vanhin paloasema aiottiin purkaa parkkihallin tieltä

Pa­lo­ase­ma on hakenut paik­kaan­sa Oulussa – vanhin pa­lo­ase­ma aiot­tiin purkaa park­ki­hal­lin tieltä

14.05.2022 16:00 5
Tilaajille
Raksilan paloaseman purkutoimenpiteet alkoivat viime viikolla, vanhoihin tiloihin ei ole ikävä – "Olemme kotiutuneet oikein hyvin"

Rak­si­lan pa­lo­ase­man pur­ku­toi­men­pi­teet al­koi­vat viime vii­kol­la, van­hoi­hin ti­loi­hin ei ole ikävä – "Olemme ko­tiu­tu­neet oikein hyvin"

25.10.2021 15:02 7
Tilaajille
Raksilan paloasemalle kaava – Teuvo Pakkalankadun liittymä siirtyy

Rak­si­lan pa­lo­ase­mal­le kaava – Teuvo Pak­ka­lan­ka­dun liit­ty­mä siirtyy

11.05.2021 19:44 1
Tilaajille
Lukijalta Mielipidekirjoitus

Am­pu­ma­ur­hei­li­joil­la pelkona har­ras­ta­mi­sen päät­ty­mi­nen Oulussa

25.01.2021 05:30 1
Tilaajille
Oulun ampujat haluavat pitää kellarin, mutta säilyttäminen nykykäytössä maksaisi uudisrakentamisen verran – "Ei jäisi muuta kuin vanhan kellarin lattia ja seinien alaosat"

Oulun ampujat ha­lua­vat pitää kel­la­rin, mutta säi­lyt­tä­mi­nen ny­ky­käy­tös­sä mak­sai­si uu­dis­ra­ken­ta­mi­sen verran – "Ei jäisi muuta kuin vanhan kel­la­rin lattia ja seinien alao­sat"

30.12.2020 07:00 11
Tilaajille
Sisäilmaongelmat ja savun haju ovat ensi vuonna historiaa, kun Linnanmaan pääpaloasema valmistuu – "Tässä siirrytään ihan uudelle aikakaudelle"

Si­sä­il­ma­on­gel­mat ja savun haju ovat ensi vuonna his­to­riaa, kun Lin­nan­maan pää­pa­lo­ase­ma val­mis­tuu – "Tässä siir­ry­tään ihan uudelle ai­ka­kau­del­le"

04.06.2020 13:56 1