Lef­fa­vie­ras: Air Jor­da­nien suo­siol­le ei näy loppua, mutta tos­su­jen alku ei ollut niin ruu­sui­nen kuin Air-elo­ku­vas­sa ker­ro­taan

Air Jordanien kaltaisista henkilöbrändeihin pohjautuvista tuotteista kiinnostuneelle Miikka Ronkaiselle Air-elokuva on mielenkiintoista ja mieluista katsottavaa.
Air Jordanien kaltaisista henkilöbrändeihin pohjautuvista tuotteista kiinnostuneelle Miikka Ronkaiselle Air-elokuva on mielenkiintoista ja mieluista katsottavaa.
Kuva: Anssi Juntto

Vaikka koripalloilija Michael Jordanin sekä urheilujalkineita ja -vaatteita valmistavan Niken yhteistyön aloittamisesta alkaa olla jo 40 vuotta ja Jordanin uran lopettamisesta 20 vuotta, Niken Air Jordanit ovat edelleen halutuimpia urheilutossuja maailmassa. Oulunkin katukuvassa ne vaikuttavat vain yleistyvän.

Taannoisessa Oulun The Athlete's Foot -liikkeessä itsekin Air Jordaneita myymään päässeelle Miikka Ronkaiselle Jordanin ja Niken yhteistä taivalta pohjustava Air-elokuva (Plaza & Star) ei suurempia yllätyksiä tarjoa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä