Di­gi­te­hos­teet tunteva ou­lu­lai­nen Reko Tuorila katseli tuoreen Mad Maxin – hiek­ka­myrs­kyt va­kuut­ti­vat, auton liik­keet eivät

Reko Tuorila kehuu Furiosaa teknisesti hienosti toteutetuksi. – Ja kyllä tässä oli syvällisempääkin sisältöä enemmän kuin keskiverrossa toimintaelokuvassa, hän toteaa.
Reko Tuorila kehuu Furiosaa teknisesti hienosti toteutetuksi. – Ja kyllä tässä oli syvällisempääkin sisältöä enemmän kuin keskiverrossa toimintaelokuvassa, hän toteaa.
Kuva: Anssi Juntto
Leffavieras

Mad Max -elokuvien sarjaa jatkava Furiosa: A Mad Max Saga (Plaza & Star) on esiosa yhdeksän vuoden takaiselle Mad Max: Fury Roadille.

Australialaisohjaaja George Millerin mielestä tekniikka ei ollut vielä tarpeeksi kehittynyttä, jotta Fury Roadissa näytellyt Charlize Theron olisi voinut palata Furiosaksi digitaalisesti nuorennettuna.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä