Hoitopalvelut: Pohteen uudella här­ve­lil­lä voi mitata ter­veyt­tään aivan itse Kon­tin­kan­kaan akuut­ti­vas­taan­otol­la

Rikokset: Au­to­kaup­pa johti julmaan ryös­töön Kau­ko­vai­niol­la

Kauppahalli: Jou­lun­ai­ka avat­tiin Oulun kaup­pa­hal­lis­sa kol­mi­päi­väi­sel­lä ta­pah­tu­mal­la

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Tavaratalot
Tanskalainen kauppaketju Normal laajenee Oulussa, uusi myymälä avataan keskustaan

Tans­ka­lai­nen kaup­pa­ket­ju Normal laa­je­nee Ou­lus­sa, uusi myymälä avataan kes­kus­taan

30.09.2023 21:59 27
Oulusta Rusta vielä puuttuu, mutta Rovaniemelle sellainen avautui keskiviikkona – ensimmäinen jonottaja tuli paikalle kahdelta yöllä

Oulusta Rusta vielä puut­tuu, mutta Ro­va­nie­mel­le sel­lai­nen avautui kes­ki­viik­ko­na – en­sim­mäi­nen jo­not­ta­ja tuli pai­kal­le kah­del­ta yöllä

14.09.2022 15:37 8
Tilaajille
Oulun poliisi kirjaa tuhansia näpistyksiä vuodessa: Kondomeja, kaljaa, sähköhammasharjoja – Kysyimme, miten kaupat yrittävät estää anastuksia

Oulun poliisi kirjaa tu­han­sia nä­pis­tyk­siä vuo­des­sa: Kon­do­me­ja, kaljaa, säh­kö­ham­mas­har­jo­ja – Ky­syim­me, miten kaupat yrit­tä­vät estää anas­tuk­sia

17.08.2022 06:00 6
Tilaajille
Ennen liukuportaat säväyttivät, mutta miten on nyt? Veimme arkkitehti Pia Krogiuksen arvioimaan, kuinka onnistuneita ovat Oulun keskustan eskalaattorit

Ennen liu­ku­por­taat sä­väyt­ti­vät, mutta miten on nyt? Veimme ark­ki­teh­ti Pia Kro­giuk­sen ar­vioi­maan, kuinka on­nis­tu­nei­ta ovat Oulun kes­kus­tan es­ka­laat­to­rit

17.10.2021 06:00 5
Tilaajille
Rusta-tavarataloketju käy neuvotteluja Ouluun rantautumisesta – "Aikatauluista ei vielä uskalla puhua"

Rus­ta-ta­va­ra­ta­lo­ket­ju käy neu­vot­te­lu­ja Ouluun ran­tau­tu­mi­ses­ta – "Ai­ka­tau­luis­ta ei vielä uskalla puhua"

01.10.2021 19:00 21
Tilaajille
Uusi Ritaharjuun avattu Oulun toinen Motonet veti asiakkaita avajaispäivänä – "Tällaiselle kaupalle oli täällä tarvetta"

Uusi Ri­ta­har­juun avattu Oulun toinen Motonet veti asiak­kai­ta ava­jais­päi­vä­nä – "Täl­lai­sel­le kau­pal­le oli täällä tar­vet­ta"

24.04.2021 18:55 35
Tilaajille
Esitys Stockmannin saneerausohjelmasta jätetään pian Helsingin käräjäoikeuteen – Miten käy 158-vuotiaan tavarataloyhtiön?

Esitys Stock­man­nin sa­nee­raus­oh­jel­mas­ta jä­te­tään pian Hel­sin­gin kä­rä­jä­oi­keu­teen – Miten käy 158-vuo­tiaan ta­va­ra­ta­loyh­tiön?

12.12.2020 10:24
Ketjujohtaja löytää Suomesta tavaratalon mentävän aukon – "Aika mikä 2000-luvulla nähtiin, että iso on kaunista, on kyllä ohi"

Ket­ju­joh­ta­ja löytää Suo­mes­ta ta­va­ra­ta­lon men­tä­vän aukon – "Aika mikä 2000-lu­vul­la näh­tiin, että iso on kau­nis­ta, on kyllä ohi"

08.09.2020 07:00
Tilaajille