Luonto: Uhan­alai­set tör­mä­pääs­kyt kai­voi­vat jälleen pe­sä­ko­lon­sa ou­lu­lais­ra­ken­ta­jien hiek­ka­ka­soi­hin

Vaatteet: Kaksi ou­lu­lais­ta vaa­te­yri­tys­tä tais­te­lee pi­ka­muo­ti­bis­nes­tä vastaan

Oulu: Kii­ke­liin suun­ni­tel­tu me­ri­kyl­py­lä hakee jälleen li­sä­ai­kaa – ja on to­den­nä­köi­ses­ti saa­mas­sa sitä

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi + Lauantai 15,90 €/kk

Lapsen kuolema
"Omaa kuolemaani en pelkää, mutta sitä pelkään, että minulta kuolisi vielä lapsi" – Lapsensa menettänyt oululaisnainen ompelee nyt vauvojen arkkuvaatteita, se on osa omaa surutyötä

"Omaa kuo­le­maa­ni en pelkää, mutta sitä pel­kään, että minulta kuolisi vielä lapsi" – Lap­sen­sa me­net­tä­nyt ou­lu­lais­nai­nen ompelee nyt vau­vo­jen ark­ku­vaat­tei­ta, se on osa omaa su­ru­työ­tä

05.11.2022 12:00 4
Tilaajille
Isyys jäi selvittämättä, kun lapsi kuoli – "Kaksi miestä joutuu elämään loppuikänsä henkisessä vankilassa, epätietoisuudessa"

Isyys jäi sel­vit­tä­mät­tä, kun lapsi kuoli – "Kaksi miestä joutuu elämään lop­pu­ikän­sä hen­ki­ses­sä van­ki­las­sa, epä­tie­toi­suu­des­sa"

22.05.2022 07:00 5
Tilaajille
Hilla Jurvelin ja Auli Kipinä kohtaavat työssään ihmisiä, jotka ovat kokeneet suurimman mahdollisen menetyksen, ja tietävät, ettei toipumista voi hoputtaa: "Surulla ei ole määräaikaa"

Hilla Jur­ve­lin ja Auli Kipinä koh­taa­vat työs­sään ih­mi­siä, jotka ovat ko­ke­neet suu­rim­man mah­dol­li­sen me­ne­tyk­sen, ja tie­tä­vät, ettei toi­pu­mis­ta voi ho­put­taa: "Su­rul­la ei ole mää­räai­kaa"

30.01.2021 17:00
Tilaajille