Oulun uusin lou­nas­paik­ka löytyy ra­vi­ra­dal­ta – Leh­ti­kaa­li­sip­sit ker­to­vat pa­nos­tuk­sen tasosta

Ravintola Äimänhovi tarjoilee arkilounasta, joka maistuu omassa keittiössä valmistetulta.

Äimänhovin lounas on monipuolinen ja värikäs.
Äimänhovin lounas on monipuolinen ja värikäs.
Kuva: Kati Valjus
Ravintolassa

Äimäraution ravikeskuksessa sijaitseva ravintola Äimänhovi on alkanut tarjoilla arkilounasta. Listalla näkyy olevan kaksi lämmintä ruokaa ja keitto päivittäin.

Tänään on tarjolla kaalikääryleitä ja Hovin pyttipannua sekä linssikeittoa. Yllätymme buffetin monipuolisuudesta: erilaisia salaatteja on todella runsaasti ja salaattipöydästä löytyy tänään myös lohta.

Sivupöydällä ovat esillä keitto, leivät, kastikkeet ja lisukkeet. Lehtikaalisipsejä! Miten kiva idea keiton tai salaatin lisukkeeksi.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä