Tilaajille

Ou­lu­lais­kak­sik­ko oli hukkua ää­ni­le­vy­ko­koel­miin­sa, joten oli aika pe­rus­taa ikioma le­vy­kaup­pa

Jouni Perälä ja Arto Suorsa myyvät nyt kivijalkakaupassaan suomirockin jouluklassikoita ja muita keräilyharvinaisuuksia käytettyinä.

Levykaupan Isollekadulle avanneiden Arto Suorsan ja Jouni Perälän mukaan käytetyn vinyylilevyn ostajalle on tärkeää päästä näkemään levyn kunto.
Levykaupan Isollekadulle avanneiden Arto Suorsan ja Jouni Perälän mukaan käytetyn vinyylilevyn ostajalle on tärkeää päästä näkemään levyn kunto.
Kuva: Anssi Juntto

Juice Leskinen Slamin Sika, Hassisen koneen On jouluyö, nyt laulaa saa, Hanoi Rocksin Dead by X-Mas ja Miljoonasateen Kyyneleitä joulupuurossa. Jouluiset vinyylisinglet vuosikymmenten takaa pistävät silmään Oulun keskustaan avatun Yks Levykauppa -liikkeen tiskin takana.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä