Kaup­pu­ri 5 ei päässyt yri­tys­sa­nee­rauk­seen – sa­nee­raus­ha­ke­muk­ses­ta pal­jas­tuu epäily epä­re­hel­li­ses­tä toi­min­nas­ta

Konkurssipesän pesänhoitaja: Minulla on velvollisuus toimia ja totta kai aion näin tehdä, jos aihetta on.

Rovaniemen hovioikeus ei myöntänyt tiistaina Kauppuri 5:lle jatkokäsittelylupaa yrityssaneeraushakemusta koskevassa asiassa.

Oulun ydinkeskustassa hampurilaisravintolatoimintaa pyörittänyt yritys jätti viime heinäkuussa Oulun käräjäoikeuteen hakemuksen yrityssaneeraukseen pääsemiseksi.

Syystarjous, Sinulle!

Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus sovelluksessa ja verkkosivuilla Näköislehdet ja arkisto Podcastit, galleriat ja live-lähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit, koulutukset ja tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä