Kuivasjärven Auran nuori Eetu Ylikunnari vaihtoi jalkapallon yleisurheiluun – Ruotsi-ottelussa hän joutuu kisaamaan tunnin sisällä pituushypyssä ja aitajuoksussa
Oulun Pyrinnön Samuel Purola jahtaa hyvää juoksua Ruotsi-ottelusta – Tulos vaikuttaa yhdeksän kuukauden päästä järjestettäviin EM-kisoihin
Analyysi: Suomen menestys ei ole yhden tähden varassa – Wilma Murron MM-mitalista repesi riemu, mutta yhtä tärkeää uskottavuudelle on, että myös taustalta löytyy vastuunkantajia
Kommentti: Oliver Helander voi venyä sunnuntaina mitalille, mutta suomalaisen keihäänheiton tärkeä kysymys on, mitä kaukana kärjen takana tapahtuu – vai tapahtuuko mitään?
Vielä ei ollut Potter-fanin mitalin vuoro – Silja Kosonen otti MM-kisoista viidennen sijan, mutta mielessä kaihersi myös pettymys: "Vielä saa vähän ärsyttää"
Oulun Pyrinnön Oliver Helander jännitti aiemmin, kun hänen piti puhua suomea – Keihäänheitto on parantanut kielitaitoa: "Nyt olen paljon varmempi"
MM-pronssimitalisti Wilma Murto kietoutui tyytyväisenä siniristilippuun, mutta seurasi mestaruustaistelua nälkäisenä – "Otetaan hopea- ja kultamitaleja sitten jatkossa"