Leik­kauk­sen jäl­jil­tä heit­to­kät­tään kun­tout­ta­va Toni Keränen ei kii­reh­di ta­kai­sin kei­häs­pai­kal­le, mutta EM-ta­voit­teis­taan hän ei luovu – "Aika näyt­tää, miten käsi lähtee pe­laa­maan"

Limingan Niittomiesten heittäjä sai tälle vuodelle 12 000 euron urheilija-apurahan, mikä antoi miehelle aihetta hymyyn.

Toni Keränen katsoi viime vuoden Tokion MM-finaalia kotisohvaltaan heittokäsi tukevasti kipsattuna. Nyt Limingan Niittomiesten keihäsmies voi aloittaa kevyen heittoharjoittelun kuntopallolla ja pesäpallolla.
Toni Keränen katsoi viime vuoden Tokion MM-finaalia kotisohvaltaan heittokäsi tukevasti kipsattuna. Nyt Limingan Niittomiesten keihäsmies voi aloittaa kevyen heittoharjoittelun kuntopallolla ja pesäpallolla.
Kuva: Mikko Halvari

Keihäsmies Toni Keräsen viime kauden piti huipentua syyskuussa Tokion MM-kisoihin, mutta arvokisa-areenan sijasta hän joutui kirurgin veitsen alle. Kyynärpään sivusidevamma ei sallinut kilpailua Kerästä tyydyttävällä tasolla.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä