Poliisi li­sän­nyt val­von­taa Hai­luo­dos­sa mer­kit­tä­väs­ti – tois­tai­sek­si vain yksi au­toi­li­ja me­net­tä­nyt ajo­kort­tin­sa

Poliisi on puhalluttanut Hailuodossa heinäkuun aikana jo yli 300 kuljettajaa. Ruuhkat saaressa olivat suuria Bättre folk- festivaalin aikaan heinäkuun alussa.
Poliisi on puhalluttanut Hailuodossa heinäkuun aikana jo yli 300 kuljettajaa. Ruuhkat saaressa olivat suuria Bättre folk- festivaalin aikaan heinäkuun alussa.
Kuva: Miika Yliniemelä

Poliisi on lisännyt valvontansa Hailuodossa merkittävästi kiinteän yhteyden valmistumisen jälkeen.

Pohjoisen valvonta- ja hälytysyksikön johtaja ylikomisario Jyrki Kivirinta kertoo, että liikennemäärien kasvaessa myös poliisin läsnäolo saaressa lisääntyy.

Vielä on kesää jäljellä!

Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä