Rakentaminen: Vantaan pu­toa­mis­kuo­le­ma johti par­vek­kei­den käyt­tö­kiel­toon myös ou­lu­lais­ta­los­sa

Asuntokauppa: Oulun asun­to­mark­ki­noil­la on nyt ostajan mark­ki­nat

Luonto: Tyr­nä­vä­läi­sen Raimo Ala­ta­lon mök­ki­ran­nas­sa odotti jäiden läh­det­tyä raa­to­yl­lä­tys

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Tilaajille

Pii­ri­joh­ta­jat veik­kaa­vat va­lit­ta­vien kan­san­edus­ta­jien määrää – Katso ja laske, montako paikkaa vaa­li­pii­ris­sä pitäisi olla, että kaik­kien toiveet to­teu­tui­si­vat

Oulun vaalipiiristä ei valita niin paljon kansanedustajia, mitä piirijohtajat ennakoivat laskelmissaan. Kaikkien toiveet eivät voi käydä toteen.

Oulun vaalipiirissä on odotettavissa jännittävät vaalit, sillä poliittiset asetelmat voivat muuttua. Kampanjointi on silti sujunut rauhallisissa merkeissä.
Oulun vaalipiirissä on odotettavissa jännittävät vaalit, sillä poliittiset asetelmat voivat muuttua. Kampanjointi on silti sujunut rauhallisissa merkeissä.
Kuva: Jarmo Kontiainen

Puolueet käyvät Oulun vaalipiirissä kovaa kisaa kansanedustajien paikoista. Asetelma on jännittävä, sillä alueen perinteistä valtapuolue keskustaa haastetaan ehkä kovemmin kuin koskaan aiemmin.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.