Tilaajille

Oulun ongelma on, että pai­kal­li­set eivät usko sen hyviin puo­liin, sanovat uudet val­tuu­te­tut – "Pitää olla ylpeä pas­kas­ta kau­pun­nis­ta"

Kaleva haastattelee uusia valtuutettuja kaupungin kehittämiseen liittyvistä aiheista. Mariam Kandelberg, Johanna Karjula, Harri Minkkinen sekä Veli-Pekka Pohjola pohtivat Oulun matkailun vetovoimaisuutta.

Mariam Kandelberg haluaisi, että Oulun joukkoliikennettä kehitettöisiin. Hän olisi itse halukas selvittämään raitiotien mahdollisuutta kaupunkiin.
Mariam Kandelberg haluaisi, että Oulun joukkoliikennettä kehitettöisiin. Hän olisi itse halukas selvittämään raitiotien mahdollisuutta kaupunkiin.
Kuva: Maiju Pohjanheimo
Uudet valtuutetut

Huvipuistot ja kylpylät ovat ovat monille matkailijoille, etenkin lapsiperheille, tärkeitä kesälomareissujen kohteita.

Oulusta ei tällä hetkellä löydy kumpaakaan.

Neljä, vastikään pestinsä aloittanutta kaupunginvaltuutettua pohtii Oulun matkailua ja sen vetovoimaa.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat, podcastit, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä