Tilaajille

Ou­lu­lai­nen säh­kö­pyö­rä­kaup­pa avaa myy­mä­län Kem­pe­lee­seen – Ve­ro­edun pois­tu­mi­nen laski pyörien hintoja

Vielä viime vuonna Sähköpyörät.net myi pyöriä Oulussa autotallista. Nyt yritys avaa myymälän Kempeleen Zatelliittiin.

Kempele
Melkein koko Sähköpyörät.netin henkilöstö kulkee töihin pyörällä. Ville Pirttilahti, Juhani Luhtavaara, Henri Rautio ja Joonas Yliheikkilä ovat tyytyväisiä uuteen liiketilaan.
Melkein koko Sähköpyörät.netin henkilöstö kulkee töihin pyörällä. Ville Pirttilahti, Juhani Luhtavaara, Henri Rautio ja Joonas Yliheikkilä ovat tyytyväisiä uuteen liiketilaan.
Kuva: Emilia Tiitto

Oululainen Sähköpyörät.net avaa kivijalkaliikkeen Kempeleen Zatelliittiin. Aiemmin yritys on toiminut Oulusta Kaakkurinkankaalla sijaitsevasta autotallista käsin verkkokauppana.

Viime vuonna autotallista myytiin yli tuhat sähköpyörää. Toimitusjohtaja Henri Raution mielestä autotalli olisi voinut olla yrityksen tukikohta vaikka hamaan tappiin asti, marmorilla kun ei myydä.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat, podcastit, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä