Tilaajille

Os­car-eh­do­kas­ta­kin la­vas­ta­neen Ka­ro­lii­na Koi­so-Kant­ti­lan ura kumpuaa lap­suu­den Oulusta – Työ­ku­viot tuovat hänet en­ti­siin ko­ti­mai­se­miin sään­nöl­li­sin vä­li­ajoin

Karoliina Koiso-Kanttilan kädenjälki on näkynyt useissa elokuvissa, tv-sarjoissa, näytelmissä ja tanssiteoksissa.

Työkuviot ovat tuoneet Karoliina Koiso-Kanttilan entisiin kotimaisemiin Ouluun säännöllisin väliajoin. – En tiedä, onko se sattumaa vai kohtaloa, hän toteaa.
Työkuviot ovat tuoneet Karoliina Koiso-Kanttilan entisiin kotimaisemiin Ouluun säännöllisin väliajoin. – En tiedä, onko se sattumaa vai kohtaloa, hän toteaa.
Kuva: Anssi Juntto

Lavastaja ja pukusuunnittelija Karoliina Koiso-Kanttila astelee lapsuudestaan tutuissa maisemissa Tuirassa.

Entiseltä kotitalolta Koskitieltä ei ole pitkästi elokuvateatteri Stariin, jonka paikalla toimineessa Bio Kuohussa hän kävi ensimmäistä kertaa elokuvissa yhdessä isoveljensä, sittemmin elokuvaohjaajana ja -tuottajana tunnetun Visa Koiso-Kanttilan kanssa.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä