Hoitopalvelut: Pohteen uudella här­ve­lil­lä voi mitata ter­veyt­tään aivan itse Kon­tin­kan­kaan akuut­ti­vas­taan­otol­la

Rikokset: Au­to­kaup­pa johti julmaan ryös­töön Kau­ko­vai­niol­la

Kauppahalli: Jou­lun­ai­ka avat­tiin Oulun kaup­pa­hal­lis­sa kol­mi­päi­väi­sel­lä ta­pah­tu­mal­la

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi + Lauantai 15,90 €/kk

Tilaajille

Ho­tel­lin ja toi­mis­tot yh­dis­tä­vä Valo Hotel & Work etsii Oulusta paikkaa 150 huoneen ko­ko­nai­suu­del­le

Kesken jääneen torihotellin kiinteistön hankkiminen ja muuntaminen hotelliketjulle ei ole suunnitelmissa.

Hybridihotelliketju Valo Hotel & Work hakee uudelle hotellille paikkaa Oulusta. Etsinnässä on sijainniltaan hyvä paikka, mikä tarkoittaa lähinnä keskustan aluetta.

Yhtiön toimitusjohtaja Jarkko Härmälä sanoo, että kysymykseen tulee joko olemassa oleva rakennus tai kokonaan uusi.

– Luonnollisesti olemme katsoneet kaikki mahdollisuudet, joita meille on tarjottu ja käyty läpi vaihtoehdot, joita on siellä Oulun suunnalla.

Jostakin Oulun keskustan tuntumasta hyvien liikenneyhteyksien päästä haetaan hotellille paikkaa.
Jostakin Oulun keskustan tuntumasta hyvien liikenneyhteyksien päästä haetaan hotellille paikkaa.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.