Kolmihenkinen Karjalan perhe on niin mieltynyt Heinäpäässä olevaan taloyhtiöön ja alueen rauhallisuuteen, että heillä on jo toinen koti samassa kerrostalossa.
He ostivat lähes sadan neliön asuntonsa neljä vuotta sitten edellisen asunnon viereisestä rapusta, kun perheenlisäyksen myötä tarvittiin enemmän tilaa. Oston yhteydessä kaikki pinnat sekä keittiö uusittiin.
Viiden huoneen ja keittiön kodin harmoniaa korostavat leikilliset yksityiskohdat. Perheen äiti onkin kätevä käsistään ja tykkää toteuttaa ideoitaan. Lisäksi hän tekee löytöjä huutokaupoista ja kirpputorilta.
Lue myös tilaajajuttu:
Tekstiä korjattu 10.12. kello 12.30. Siinä oli aluksi virheellisesti, että kyseessä olisi ollut kolmelapsinen ja viisihenkinen perhe. Perheessä on kolme henkilöä.