Oulun budjetti: Näin kau­pun­gin­joh­ta­ja Seppo Määttä esittää käy­tet­tä­väk­si 650 mil­joo­naa euroa

Jääkiekko: Kärpät otti viimein en­sim­mäi­sen kolmen pisteen voit­ton­sa

Oikeudenkäynnit: Hii­ro­sen hen­ki­ri­kok­ses­ta syy­tet­ty mies vyö­ryt­ti oi­keu­des­sa syytä toisen nis­koil­le

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Suomen lähetysseura
Joululauluihin liittyy vahvoja tunteita, ja Kauneimpien joululaulujen valintaraati on oppinut sen kantapään kautta – kolmen kestosuosikin poisjäänti nostatti "hirveän polemiikin"

Jou­lu­lau­lui­hin liittyy vahvoja tun­tei­ta, ja Kau­neim­pien jou­lu­lau­lu­jen va­lin­ta­raa­ti on oppinut sen kan­ta­pään kautta – kolmen kes­to­suo­si­kin pois­jään­ti nos­tat­ti "hir­veän po­le­mii­kin"

26.11.2022 15:00 11
Tilaajille
Vanha Kaleva: Lähetysjohtaja Matti Tarkkanen putosi junasta Amerikassa

Vanha Kaleva: Lä­he­tys­joh­ta­ja Matti Tark­ka­nen putosi junasta Ame­ri­kas­sa

04.01.2022 10:00
Tilaajille
Oululainen Satu Haapanen on kokenut riemua ja onnistumisia, mutta ulkopuolisuutta työskennellessään Jerusalemissa: "Joulu tuli Beetlehemiin, rauhaa vielä odotetaan"

Ou­lu­lai­nen Satu Haa­pa­nen on kokenut riemua ja on­nis­tu­mi­sia, mutta ul­ko­puo­li­suut­ta työs­ken­nel­les­sään Je­ru­sa­le­mis­sa: "Joulu tuli Beet­le­he­miin, rauhaa vielä odo­te­taan"

26.12.2021 11:10 4
Tilaajille
Kansainvälinen rauhantyö on ollut pitkään oululaisen Satu Haapasen haave – unelmapesti Felm-keskuksessa Jerusalemissa sai jättämään kuntavaaliehdokkuuden väliin

Kan­sain­vä­li­nen rau­han­työ on ollut pitkään ou­lu­lai­sen Satu Haa­pa­sen haave – unel­ma­pes­ti Felm-kes­kuk­ses­sa Je­ru­sa­le­mis­sa sai jät­tä­mään kun­ta­vaa­li­eh­dok­kuu­den väliin

20.05.2021 17:00 8
Tilaajille