AC Oulun yl­lä­tyk­set jat­ku­vat – Seu­ras­ta tehdään kah­dek­san­osai­nen te­le­vi­sio­sar­ja Nelonen Me­dial­le

Tulevan dokumenttisarjan kuvaukset on jo aloitettu. Kamerat seurasivat AC Oulun toimintaa ja henkilöitä esimerkiksi Liigacupin välieräottelussa HJK:ta vastaan.
Tulevan dokumenttisarjan kuvaukset on jo aloitettu. Kamerat seurasivat AC Oulun toimintaa ja henkilöitä esimerkiksi Liigacupin välieräottelussa HJK:ta vastaan.
Kuva: Jukka-Pekka Moilanen

Monilajiseuraksi muuttuneen AC Oulun yllätykset jatkuvat. AC Oulu tiedotti perjantaina, että seurasta tehdään kahdeksanosainen televisiosarja.

Sarja toteutetaan yhteistyössä Nelonen Median kanssa. Se on tarkoitus esittää sekä lineaarisessa televisiossa että suoratoistopalvelussa.

Kahdeksanosaisen sarjan kuvaukset ovat jo alkaneet. Esimerkiksi AC Oulun ja HJK:n välisessä Liigacupin ottelussa sekä AC Oulun lentopallon liigaottelussa oli kameraryhmä paikalla.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Kaleva Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä