Vie­rai­lim­me Oulun uudessa elä­mys­ti­las­sa, johon yleisö pääsee syk­syl­lä – tältä siellä näyttää nyt

Esitysten lisäksi yritykset tai erilaiset seurueet voivat saada tilaan omaa räätälöityä sisältöä.

Norjalaisen teatterin The Trial Against Humanity -esitys on tehty yhteistyössä Creative Europe -projektin kanssa. Oulun teatteri ja Oamk ovat yhteistyössä mukana.
Norjalaisen teatterin The Trial Against Humanity -esitys on tehty yhteistyössä Creative Europe -projektin kanssa. Oulun teatteri ja Oamk ovat yhteistyössä mukana.
Kuva: Miika Yliniemelä

Yleisön eteen lävähtää tekoäly, joka ilmoittaa että vaihtoehtoja on kaksi: kuolema tai digitalisoituminen.

Kyseessä on norjalaisen Det Norske Teatretin immersiivinen The Trial Against Humanity -esitys, jonka avulla testataan lokakuussa laajemmalle yleisölle avautuvaa näyttelytila Visiota.

Syksyllä ovensa avaava Visio sijaitsee Oulun Myllytullissa museo- ja tiedekeskus Tiiman alakerrassa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Kaleva Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä