Tilaajille

Val­tao­sa Pohteen hen­ki­lös­tös­tä sääs­täi­si os­to­pal­ve­luis­ta

Pohteen henkilöstö säästäisi ostopalveluista ja etuisuuksista. Kyselyssä seitsemän kymmenestä työntekijästä kannattaa oman toiminnan vahvistamista ostopalvelujen sijaan.

Pohde on kysynyt myös henkilöstöltä säästövinkkejä. Yksi ehdotus on vähemmän vaikuttavien palvelujen karsiminen.
Pohde on kysynyt myös henkilöstöltä säästövinkkejä. Yksi ehdotus on vähemmän vaikuttavien palvelujen karsiminen.
Kuva: Liubov Alekseeva

Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen henkilöstölle tekemä kysely paljastaa, että työntekijöiden näkemykset talouden tasapainottamisesta ovat samansuuntaisia kuin mitä Pohteen ensi vuoden talousarvioon on sisällytetty.

Henkilöstöllä olisi vastausten perusteella valmiuksia karsia ostopalveluista, kehittää toimintojen sisältöä ja arvioida etuisuuksien myöntämisperusteita.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat, podcastit, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi