Pääkirjoitus: Pu­heen­joh­ta­jil­ta läh­te­nyt mopo käsistä – jäitä hattuun vaa­li­ten­teis­sä, mallia poh­joi­ses­ta

Kaleva selvitti: Ase­ma­kaa­vois­ta va­li­tuk­set menevät läpi ää­rim­mäi­sen harvoin

Luitko jo tämän: Pohde ei ole saanut pal­kan­mak­sua vie­lä­kään kun­toon, hoi­ta­jat rai­vois­saan

Mainos: Mitä enemmän tiedät sitä helpommin äänestät, tilaa tästä Kaleva Digi + Lehti 2 kk 59,90 euroa

Tilaajille

Vakava sai­ras­tu­mi­nen voi olla parasta mitä ih­mi­sel­le sattuu – Riina Sor­jo­nen ja Mika Hie­ta­nen py­säh­tyi­vät niin, että elämä meni uusiksi

Terveysongelmista huolimatta kumpikaan ei vaihtaisi nykyistä arkea siihen, mitä se oli ennen sairastumista. Sorjonen sanoo, ettei ole koko aikuisiällään ollut yhtä onnellinen. Mitä ihmettä on tapahtunut?

Sairaudet ovat olleet Riina Sorjoselle kirpeitä sitruunoita, joista hän sanoo leiponeensa upean sitruunaleivoksen. Valokuvaaminen on hänelle paitsi uusi työ, myös tärkeää lääkettä.
Sairaudet ovat olleet Riina Sorjoselle kirpeitä sitruunoita, joista hän sanoo leiponeensa upean sitruunaleivoksen.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.