Tilaajille

Tytti Tup­pu­rai­nen pitää käy­tös­tään kos­ke­vaa uu­ti­soin­tia louk­kaa­va­na ja har­kit­see oi­keus­toi­mia

SDP:n puheenjohtaja Antti Lindtman korosti täyttä luottamustaan Tuppuraiseen.

SDP:n oululainen kansanedustaja ja puolueen eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen torjuu STT:n sekä Ilta-Sanomien omiin lähteisiinsä perustuen uutisoimat tiedot asiattomasta käytöksestään muun muassa avustajia kohtaan.

Tuppurainen sanoi kello 15 aikaan alkaneessa tiedotustilaisuudessa, että STT:n juttu on loukkaava ja sisältää paljon väitteitä, jotka eivät pidä paikkaansa. Hänen mukaansa useiden lähteiden kertomat kuvaukset hänen toiminnastaan eivät vastaa todellisuutta.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat, podcastit, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä