Suomen luonnon päivää juh­li­taan Oulussa ja Li­min­gas­sa – Tar­jol­la retkiä, mu­siik­kia ja telt­ta­öi­tä

Suomen luonnon päivää vietetään lauantaina 29.8. muun muassa Liminganlahden luontokeskuksessa.
Suomen luonnon päivää vietetään lauantaina 29.8. muun muassa Liminganlahden luontokeskuksessa.
Kuva: Heli Rintala

Suomen luonnon päivää vietetään jälleen lauantaina 29.8. Oulun seudulla päivään liittyviä tapahtumia järjestetään muun muassa Oulussa Sanginjoella ja Hietasaaressa sekä Limingassa Liminganlahden luontokeskuksessa.

Sanginjoella tapahtuu Loppulan luontotalolla. Ohjelmaa on kello 11–17 ja siihen lukeutuu muun muassa hevosajelua, niitty- ja vesiötökkäretki perheille, Liikkuvan Laulurepun konsertti ja Muumien retkeilykoulu.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa Kaleva Digi ensimmäiset 3 kk vain 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit, pelit ja koulutukset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä