Por­tu­ga­li­lais­yh­tiö aikoo tehdä Talo Sto­res­ta paikan asu­mi­sel­le ja työ­pa­joil­le – Oulun asun­to­mes­su­alueen van­hois­ta suo­je­lu­ra­ken­nuk­sis­ta kolme on vielä myy­mät­tä

Varikon korjaamorakennuksen kaupat ovat loppusuoralla, ja Villa Lipporannasta hierotaan kauppoja, mutta Nurron talo ei ole mennyt kaupaksi

Oulun asuntomessualueen vanhojen suojeltujen rakennusten kaupat ovat edenneet Hietasaaren ja Vaakunakylän tuntumassa sekä Hartaanselän rannalla. Myynnissä on ollut neljä rakennusta, Talo Store, kaupungin vanha varikkorakennus, Villa Lipporanta ja Nurron talo.

Talo Storesta on tehty kaupat, varikosta myyntipäätös mutta ei vielä kauppoja, Villa Lipporannasta vielä neuvotellaan ja Nurron talosta tulleet ostotarjoukset eivät täyttäneet vaatimuksia.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä