Pitääkö olla huo­lis­saan, AC Oulu? Joukkue vastasi ky­sy­myk­seen heti kii­ras­tors­tai­na, kun se kel­lis­ti VPS:n – Samu Alanko kertoi koronan vai­ku­tuk­ses­ta pe­liin­sä

Oulu
AC Oulun Samu Alanko oli iskussa entistä seuraansa Vaasan Palloseuraa vastaan. Koronan aiemmin sairastanut Alanko alkaa vasta toipua täyteen kuntoon. Hän teki torstaina uransa ensimmäisen osuman AC Oululle.
AC Oulun Samu Alanko oli iskussa entistä seuraansa Vaasan Palloseuraa vastaan. Koronan aiemmin sairastanut Alanko alkaa vasta toipua täyteen kuntoon. Hän teki torstaina uransa ensimmäisen osuman AC Oululle.
Kuva: Jukka-Pekka Moilanen

Harjoitusottelu, AC Oulu–VPS 3–1 (3–1)

Paneelishow Pitääkö olla huolissaan? pyörii jo viidettä vuottaan. Sabluunaan kuuluu huolestunut kysymys, nokkelat vastaukset ja johtopäätös.

AC Oulun edellisen viikonlopun esitys olisi voinut poikia ohjelmaan lähetetyn kysymyksen.

"AC Oulu on liigan nousijajoukkue.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä