Toimitusjohtaja jakaa junnuille huiveja ja huolehtii juomien riittämisestä Raatissa – AC Oulun Hanna Väänäsen tunnetuin työnantaja on ollut Antti Tuisku
Nollan maalipaikan AC Oulu unohti liata haalarinsa ja koki nöyryytyksen Raatissa – "Meillä on vielä paljon tekemistä, jos haluamme olla iso joukkue tässä sarjassa"
Helsingissä vihellettiin kaksi kyseenalaista pilkkua – 1–1-tasapeli mestarisuosikki HJK:n vieraana on osoitus AC Oulun tämän kauden potentiaalista
Kausi sujahti heti oikeille raiteille – Otso Liimatta, 18, viitoitti AC Oululle tien voittoon Kotkassa: "Äiti onnittelee maalista ja hyvästä pelistä!"
AC Oulun Maximus Tainio asui isänsä peliuran vuoksi muun muassa Lontoossa ja New Yorkissa – "Amerikassa alkoi tuntua siistiltä, kun Thierry Henryn vieraana ottelussa oli joku Tom Cruise"