Oulun seudun lii­ken­teen kesän bus­si­ai­ka­tau­lut on jul­kais­tu – Run­ko­lin­joil­la kesä alkaa jo vappuna

Oulun seudun liikenteen kesän bussiaikataulut on julkaistu. Kesä tulee paikoin aikaisin, sillä runkolinjat 1, 2, 2N, 3, 5 ja 5N siirtyvät kesäaikatauluihin jo vappuna 1.5.

Useimmilla näistä linjoista vuorojen määrä vähenee arkisin päiväsaikaan yhdellä tunnissa. Eli kun esimerkiksi linja 1 ajaa vielä huhtikuun ajan talviaikataulussa vartin vuorovälein ja siis neljä kertaa tunnissa, kesäaikataulussa vuoroja on kolme tunnissa.

Hyvää juhannusta!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä