Tilaajille

Ou­lu­lai­sel­le so­me­kis­sa Säm­pyl­le tar­jot­tiin töitä uis­tin­pal­kal­la – Eläin­vai­kut­ta­jien omis­ta­jil­le oudot yh­teis­työ­ku­viot ovat tuttuja

Vaikuttajille tulee yhteistyöpyyntöjä, jotka eivät liity mitenkään eläimiin. Sämpyn Riikka Hedman, Irma-kettuterrierin emäntä Mari Hänninen ja Mauri-kissan omistaja Heli Montonen sanovat ajattelevansa aina lemmikkinsä hyvinvointia.

Sämpy-kissan suosituilla sometileillä seikkailevat usein myös Hiski ja Unski. Riikka Hedman leikittää kaksikkoa, jotka ovat toistensa velipuolia.
Sämpy-kissan suosituilla sometileillä seikkailevat usein myös Hiski ja Unski. Riikka Hedman leikittää kaksikkoa, jotka ovat toistensa velipuolia.
Kuva: Maiju Pohjanheimo

Söpöjen eläinten kuvat keräävät sosiaalisessa mediassa tuhansittain tykkäyksiä, ja monella suomalaisella lemmikillä on omat sometilinsä, joita seuraa suuri joukko ihmisiä.

Somen niin sanottujen eläinvaikuttajien seuraajat ovat kiinnostava kohde mainostajille, ja suosittujen lemmikkitilien ylläpitäjät saavat monenlaisia yhteydenottoja, joissa ehdotetaan kaupallista yhteistyötä.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä