Tilaajille

Ou­lu­lai­nen tu­bet­ta­ja katsoi You­tu­be-täh­tien elo­ku­van: "Helppo kes­kit­tyä sel­lais­ten­kin, jotka kat­so­vat netistä ly­hyt­vi­deoi­ta"

Oululainen tubettaja Atte Leino katsoi kotimaisen Cancel-komedian. Hän uskoo, että suuri osa siinä esiintyvien tubettajien Nikon, Santun ja Weksin seuraajista käy katsomassa elokuvan.

Atte Leinon mielestä Cancel-elokuvasta paistaa se, että tekijät tuntevat Youtube-maailman.
Atte Leinon mielestä Cancel-elokuvasta paistaa se, että tekijät tuntevat Youtube-maailman.
Kuva: Anssi Juntto

Kotimaisessa Cancel-komediassa (Plaza & Star) suositut tosielämän tubettajat Niko, Santtu ja Weksi jahtaavat varastettua puhelinta. Faktaa ja fiktiota yhdistelevällä elokuvalla houkutellaan teattereihin erityisesti nuoria, jotka ovat tottuneet tuijottamaan viihteensä kännykän ruudulta.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat, podcastit, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä