Nal­li­ka­rin Frozen People -fes­ti­vaa­li siirtyi maa­lis­kuul­le – nyt riippuu kevään ete­ne­mi­ses­tä, ovatko ke­vät­tal­ven tek­no­bi­leet me­ren­jääl­lä vai -ran­nal­la

Jos Nallikarin edustan jää ei ole konemusiikkitapahtumalle sopivassa kunnossa maaliskuussa, Frozen People järjestetään rannan puolella, kertoo Heikki Myllylahti. Hän esitteli tulevaa festivaalipaikkaa viime vuoden loppupuolella.
Jos Nallikarin edustan jää ei ole konemusiikkitapahtumalle sopivassa kunnossa maaliskuussa, Frozen People järjestetään rannan puolella, kertoo Heikki Myllylahti. Hän esitteli tulevaa festivaalipaikkaa viime vuoden loppupuolella.
Kuva: Jukka-Pekka Moilanen /arkisto

Pääasiassa elektroniseen musiikkiin, ja erityisesti houseen ja teknoon keskittyvä Frozen People -tapahtuma Oulun Nallikarissa on siirtynyt järjestettäväksi alkuperäissuunnitelmia hieman myöhemmäksi. Tapahtuma järjestetään 12. maaliskuuta eikä helmikuun viimeisenä lauantaina, kuten alun perin oli tarkoitus.

Ajankohdan vaihtumiseen vaikutti arvio koronatilanteen kehittymisestä, kertoo festivaalia järjestävän Oulu Urban Culture ry:n toiminnanjohtaja Heikki Myllylahti.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä