Näin Putaan Pulla päätyi to­si-tv-oh­jel­maan – Hau­ki­pu­taa­lais­yri­tys ta­voit­te­lee fi­naa­li­paik­kaa ries­kal­la, jonka voi kui­vat­taa näk­kä­rik­si

Putaan Pullan ja ohjelmassa kilpailevan siemenrieskan kasvoina ohjelmassa on 24-vuotias Iita Tyykiluoto.

Iita ja Antti Tyykiluoto ilmoittivat Putaan Pullan hetken mielijohteesta Suomen menestysreseptiin. Haukiputaalaisyritys jahtaa tiistaina alkavalla tuotantokaudella finaalipaikkaa.
Iita ja Antti Tyykiluoto ilmoittivat Putaan Pullan hetken mielijohteesta Suomen menestysreseptiin. Haukiputaalaisyritys jahtaa tiistaina alkavalla tuotantokaudella finaalipaikkaa.
Kuva: Pekka Peura

Sen piti olla aivan tavallinen helmikuinen perjantai. Iita Tyykiluoto hoiti hommiaan tavalliseen tapaansa Putaan Pullan toimistolla Haukiputaan Martinniemessä.

Yhtäkkiä puhelin alkoi piipata.

Thaimaassa Koh Changin saaren ympäristössä lomailleella Antti-isällä tuntui olevan asiaa.

Haluatko jatkaa lukemista?

Tilaa Kaleva Digi ensimmäiset 3 kk vain 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit, pelit ja koulutukset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä