Oulun budjetti: Näin kau­pun­gin­joh­ta­ja Seppo Määttä esittää käy­tet­tä­väk­si 650 mil­joo­naa euroa

Musiikki: Ou­lu­lais­per­heen kaikki jäsenet ovat kovia muu­si­koi­ta

Huoltajuus: Lap­sis­taan tais­tel­leen ou­lu­lai­si­sän uh­ka­sak­ko­vaa­ti­mus hy­lät­tiin

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Kuu­si­saa­res­sa jär­jes­te­tään lasten tal­vi­ta­pah­tu­ma – oh­jel­mas­sa po­ni­aje­lua ja mak­ka­ran­pais­toa

Kuusisaaren tapahtumapuistossa pidetään lasten talvitapahtuma lauantaina 18. maaliskuuta, kaupunki tiedottaa.

Tapahtumapuiston alue hiihtolatuineen on varattu kello 11–14 tilaisuuden käyttöön. Tapahtuman järjestävät Oulun seudun Lions-clubit.

Ohjelmassa on poniajelua, keppihepparata, heppatohtori, nallelääkäri, mäenlaskua ja hiihtoa. Paikalla on poliisi- ja paloauto. Tarjolla on myös kahvia ja makkaraa pikkurahalla.

Raatin uimahallin kävijöitä pyydetään huomioimaan tilaisuus sekä alueen parkkipaikkojen rajallisuus. Kaupunki suositteleekin paikalle saapumista kävellen, pyörällä tai julkisilla kulkuvälineillä.