Emilia Suviala on kirjoittanut ennen esikoisromaaniaan tietokirjan luovuuden vastavoimista yhdessä sisarensa Reeta Niemisvirran kanssa.
Kuva: Otto Virtanen
Emilia Suvialan (s. 1977) esikoisromaanissa Jaettu au pair ja vibraattori sysäävät liikkeelle muutoksen, johon Brooklyniin asettunut pariskunta, Meri ja Jacob, eivät olisi itse kyenneet ryhtymään.
Helpommistakin tulokulmista pahoinvoivan perheen dynamiikkaa on lähestytty, mutta myös väärään osoitteeseen toimitettu pieni ja kulmikas paketti ajaa asian.
Kustantaja Tammen kirjailijaesittelyn mukaan Emilia Suviala on ”ihmismielen sokeista pisteistä, vastakulttuureista ja teknologisista innovaatioista inspiroituva psykologi, jonka tie on kulkenut Helsingistä Brooklynin kautta Pohjois-Kaliforniaan”.
Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä
Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €
Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa
Näköislehdet ja arkisto
Galleriat, videot ja live-lähetykset
Podcastit
Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Pelit ja koulutukset
Tilaajaedut