Eläimet: Ou­lu­lai­nen per­hee­näi­ti tilasi netistä munia, ja nyt oma­ko­tia­lueel­la ku­jer­taa lähes 60 vii­riäis­tä

Työmaa: Ra­ken­nus­työt koet­te­le­vat Nal­li­ka­rin idylliä tänä kesänä

Urheilu: Oliko Oulun kes­kus­ken­tän alla sa­lai­nen be­to­ni­le­vy, josta Lipon pe­laa­jat saivat etua?

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Tilaajille

Kes­kus­tan Lin­nan­kul­mas­sa neliöt ovat te­ho­käy­tös­sä – au­to­hal­lis­sa jopa säh­kö­pyö­rien omis­ta­jat on huo­mioi­tu

Oulun Linnankulmassa on 48 huoneistoa. Talon kolmestakymmenestä yksiöstä peräti kaksi kolmasosaa on puristettu alle 28 neliöön.
Oulun Linnankulmassa on 48 huoneistoa. Talon kolmestakymmenestä yksiöstä peräti kaksi kolmasosaa on puristettu alle 28 neliöön.
Kuva: SSA Rakennus Oy

Asunto Oy Oulun Linnankulma. SSA Rakennus Oy. Suunnittelu Arkkitehtitoimisto Aaron Rantala Oy. Asunnot 10/19/28/37, 2h+kt+s, 44,5 neliötä. Vh. 231 400–249 200 euroa.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.