Kärp­pien oma jää­hal­li­han­ke tar­vit­see päät­tä­jil­tä apua – Si­vis­tys­joh­ta­ja lupaa, että Lin­nan­maan re­mont­tia voidaan lykätä vuo­del­la

Uuden harjoitushallin rakentamisen on määrä alkaa ensi keväänä, ja valmista pitäisi olla vuotta myöhemmin.

Linnanmaan jäähalli on perusteellisen korjauksen tarpeessa. Alueen seurat kuitenkin toivovat, että kaupunki siirtää remonttia vuodella eteenpäin.
Linnanmaan jäähalli on perusteellisen korjauksen tarpeessa. Alueen seurat kuitenkin toivovat, että kaupunki siirtää remonttia vuodella eteenpäin.
Kuva: Mikko Halvari

Oulun alueen jääurheiluseuroissa seurataan pelonsekaisin tuntein, millaisia päätöksiä lähiviikot tuovat tullessaan.

Seurojen kalentereihin on ympyröity maanantai 24. marraskuuta. Se on päivä, jolloin Oulun kaupunginvaltuusto takoo kiinni budjettinsa vuodelle 2026.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä