Fes­ti­vaa­lit sul­ke­vat suo­si­tun pyö­rä­rei­tin Oulun Kuu­si­saa­res­sa – Au­toi­lua kan­nat­taa alueel­la lop­pu­vii­kos­ta välttää

Kuusisaaren pyöräreitti suljetaan useana päivänä Suomipop-festivaalin vuoksi. Kahden viikon kuluttua järjestettävä Qstock aiheuttaa vielä pidempiaikaisia liikennejärjestelyjä.

Kuusisaaren pyöräilyreitteihin tulee muutoksia heinäkuun festivaalien vuoksi. Arkistokuva vuodelta 2025.
Kuusisaaren pyöräilyreitteihin tulee muutoksia heinäkuun festivaalien vuoksi. Arkistokuva vuodelta 2025.
Kuva: Liubov Alekseeva

Kuusisaaren kautta kulkeva pyöräbaana suljetaan Suomipop-festivaalin ajaksi. Kuusisaaressa torstaista lauantaihin järjestettävän festivaalin aikana alueen läpi ei voi kulkea edes kävellen, ellei ole matkalla tapahtuma-alueelle.

Sulkeutuva pyörätie kulkee etelästä pohjoiseen Raatintien vierustaa, menee Kuusisaaren läpi ja sieltä Toivoniemeen.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä