Hoitopalvelut: Pohteen uudella här­ve­lil­lä voi mitata ter­veyt­tään aivan itse Kon­tin­kan­kaan akuut­ti­vas­taan­otol­la

Rikokset: Au­to­kaup­pa johti julmaan ryös­töön Kau­ko­vai­niol­la

Kauppahalli: Jou­lun­ai­ka avat­tiin Oulun kaup­pa­hal­lis­sa kol­mi­päi­väi­sel­lä ta­pah­tu­mal­la

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Tilaajille

"Ensin oli korona ja nyt ener­giak­rii­si" – ­tu­li­si­joil­le riittää ky­syn­tää,  ou­lu­lai­sen kaup­piaan mukaan moni takan hank­ki­ja yrittää säästää vää­räs­sä kohtaa

Hämmästyttävän moni satunnainen takankäyttäjä pinoaa puut väärin eli pystyyn. Asiasta ei ole tutkimustietoa, mutta tällainen aavistus asiantuntijamyyjä Lauri Aholalla on.

Ei näin. Kokematon takanlämmittäjä pinoaa puut pystyyn. Näin saa toki tulen aikaan, mutta palaminen käy epätäydellisesti.
Ei näin. Kokematon takanlämmittäjä pinoaa puut pystyyn. Näin saa toki tulen aikaan, mutta palaminen käy epätäydellisesti.
Kuva: Pekka Aho
Pinotaan puut oikein eli lappeelleen. Sitten kokeillaan, että veto kulkee oikeaan suuntaan eli ylös.
Pinotaan puut oikein eli lappeelleen.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.