Ravintolat: Kok­ki­pu­la vaivaa Oulun ra­vin­to­loi­ta

Live: Seuraa Voi­mis­te­lu­päi­vien lä­he­tyk­siä Ou­lu­hal­lis­ta suorana tästä

Baarit: Oulussa on puo­len­tu­si­naa cock­tail­baa­ria, mutta vain yhdessä se on pääasia

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Tilaajille

Arvio: Oulun versio Tai­ka­hui­lus­ta on on­nis­tu­nees­ti moderni – mai­nios­ti vink­sah­ta­neet puvut, kam­pauk­set ja mas­kee­raus tuovat mieleen Tim Bur­to­nin elo­ku­vat

Kolme naista, Outi Aine (vas.), Silja Aalto ja Essi Luttinen ovat prinssi Taminon (Tuomas Miettolan) kannoilla läpi seikkailun.
Kolme naista, Outi Aine (vas.), Silja Aalto ja Essi Luttinen ovat prinssi Taminon (Tuomas Miettolan) kannoilla läpi seikkailun.
Kuva: Kati Leinonen

Taikahuilu. Musiikki Wolfgang Amadeus Mozart. Libretto Emanuel Schikaneder, suomennos Juhani Koivisto. Kapellimestari Rumon Gamba. Ohjaus Heta Haanperä. Lavastus Kalle Nurminen. Pukusuunnittelu sekä kampaus- ja maskeeraussuunnittelu Pasi Räbinä. Valosuunnittelu Jukka Kyllönen. Äänisuunnittelu Rauno Paananen. Kuoronjohto ja korrepetiittori Kristian Heberg. Oulu Sinfonia. Oulun kamarikuoro ja Cassiopeia.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.