Tilaajille

Arvio: Ei ole san­ka­ria kar­voi­hin kat­so­mi­nen – DC Su­per­lem­mik­kien liiga on isolla rahalla tehty ja hyvältä näyt­tä­vä tie­to­ko­nea­ni­maa­tio, jonka juoni rullaa ja vitsit sin­koi­le­vat kii­vaa­seen tahtiin

Supersankarit saavat nyt eläimellisen käsittelyn.

Krypto (keskellä) uusine kaikenkarvaisine ystävineen.
Krypto (keskellä) uusine kaikenkarvaisine ystävineen.
Elokuvat

Ottaen huomioon, miten supersankarifantasiaa pursuaa tätä nykyä joka tuutista elokuvien ja sarjojen muodossa, on oikeastaan yllättävää, ettei suuremmalla profiililla animaation puolella.

Viihdejätti Warner Bros., joka omistaa DC-yhtiön supersankarit, on kunnostautunut tv-animaation saralla, mutta ennen nykyistä super-buumia.

Piirrossarjat Batman (1992–1995), Teräsmies (1996–2000) ja Oikeuden puolustajat (2001–2004) olivat kaikki korkeatasoisia seikkailusarjoja jotka sopivat niin lapsille kuin vanhemmillekin ja kykenivät monien mielestä luomaan ikonisista hahmoista ne kaikkein onnistuneimman tuntuiset versiot.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä