Vaalikone: Löydä sinulle sopivin ehdokas Kalevan vaa­li­ko­nees­ta

Syntyvyys: Syn­ty­vyys painui pak­ka­sel­le Poh­jois-Poh­jan­maal­la en­sim­mäis­tä kertaa 150 vuoteen

Koti-Kaleva: Ou­lu­lais­ko­dis­sa lapset saavat leikkiä ja näkyä joka pai­kas­sa

Mainos: Jakajaksi Kaleva Mediaan kesän ajalle - tutustu ja hae tästä

Tilaajille

Annika Forth maksoi perheen laskut lapsena ja ih­met­te­li, miksi äiti vain istuu kei­nu­tuo­lis­sa – Nyt hän kertoo äidiltä tyt­tä­rel­le siir­ty­nees­tä trau­mas­ta

Korona-aika uhkaa lisätä samanlaisia tarinoita kuin Annika Forthilla on ollut elämässään. "Perheiden kuormittumisen taustasyitä on selvitettävä nykyistä tarkemmin neuvoloissa ja varhaiskasvatuksessa."

Annika Forth asuu Turun seudulla perheensä kanssa. Lenkillä seurana on amstaffi nimeltään Morris, Jim Morrisonin mukaan.
Annika Forth asuu Turun seudulla perheensä kanssa. Lenkillä seurana on amstaffi nimeltään Morris, Jim Morrisonin mukaan.
Kuva: Ari-Matti Ruuska

Annika Forth ei ymmärtänyt lapsena, miksi hänen äitinsä aina vaan istui keinutuolissa ja oli vihainen koko maailmaa kohtaan.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.