Rankaan asti purettu

Paakin veljeskolmikko remontoi Oulun ydinkeskustassa sijaitsevaa 200-vuotiasta Toppeliuksen taloa arvoasunnoiksi.

Paakin veljeskolmikko remontoi Oulun ydinkeskustassa sijaitsevaa 200-vuotiasta Toppeliuksen taloa arvoasunnoiksi.

Oulun keskustassa sijaitsevaa Toppeliuksen taloa on purettu ja rakennettu reilun vuoden ajan.

Jos kaikki olisi mennyt niin kuin Paakin veljekset Juho, Tuomas ja Timo alkujaan toivoivat, rakentamaan olisi päästy täydellä teholla heti alkuvuodesta 2025. Kaupat oli tehty lokakuussa.

Kolme veljestä eli Timo (vas.), Tuomas ja Juho Paakki ostivat Toppeliuksen talon lokakuussa 2024. Neljäs veli Jukka Paakki (oik.) on palkattu töihin oman yrityksensä kautta.
Kolme veljestä eli Timo (vas.),

Vielä on kesää jäljellä!

Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä