Ro­tuaa­ri Pik­ni­kin jäätävä sää oli jär­jes­tä­jäl­le pet­ty­mys – Vii­ni­juh­la to­teu­te­taan kä­vi­jä­mää­räs­tä huo­li­mat­ta taas ensi vuonna

Vaikka kaatosade vei uudistuneelta Rotuaari Piknikiltä kävijäryntäyksen, on promoottori Ilpo Sulkala tyytyväinen festivaalin tunnelmaan ja konseptiin.

Keskiviikon jäätävä keli ei houkutellut viinijuhlille niin paljon väkeä, kuin järjestäjät tavoittelivat.
Keskiviikon jäätävä keli ei houkutellut viinijuhlille niin paljon väkeä, kuin järjestäjät tavoittelivat.
Kuva: Mikko Halvari

– Siinä mielessä pettymys, että kelin vuoksi ei oikein ollut kesäisen viinijuhlan tunnelmaa, sanoo Ilpo Sulkala, Rotuaari Piknik Viinijuhlan promoottori.

Oulun keskustan Mannerheiminpuistossa järjestetty festivaali on kaupunkilaisille tuttu jo monen vuoden ajalta useissa eri muodoissaan.

Hyvää juhannusta!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä