Tilaajille

Pohteen alue­val­tuus­to pui ta­lout­ta myös vii­mei­ses­sä ko­kouk­ses­saan: "Kii­tos­ta ei ole ken­täl­tä juuri tullut"

Vasemmisto halusi palauttaa tätä vuotta koskevan budjettimuutoksen uuteen valmisteluun.

Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen päättyvän kauden aluevaltuusto piti viimeisen kokouksensa maanantaina.
Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen päättyvän kauden aluevaltuusto piti viimeisen kokouksensa maanantaina.
Kuva: Tiina Wallin

Pohjois-Pohjanmaan aluevaltuustolla oli maanantaina ensimmäisen aluevaalikauden viimeinen kokous.

Keskustan ryhmäjohtaja Niilo Keränen arvioi Kalevalle, että ensimmäinen aluevaltuustokausi on ollut raskas, eivätkä aluevaltuutetut ole juuri saaneet siitä kentällä kiitosta.

– Aluevaltuustossa on jouduttu tekemään paljon päätöksiä, joista ihmiset kokevat, että ne eivät ole oikein, hän toteaa.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat, podcastit, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä