Oulusta pank­ki­alan hui­pul­le noussut Mikko Timonen tyrmää huolet 40 vuoden asun­to­lai­nois­ta

OP Pohjolan talous- ja rahoitusjohtaja Mikko Timonen ei näe ongelmaa suomalaisten asuntoluottojen erikoisissa korkovalinnoissa tai 40 vuoden asuntolainoissa.

OP Pohjolan ylimmässä kerroksessa voi kuulla Oulun murretta. Varsinkin jos Mikko Timosella on oululaisia vieraita, niin silloin pankinjohtajan puhe kääntyy nopeasti oululaiseen nuottiin.
OP Pohjolan ylimmässä kerroksessa voi kuulla Oulun murretta. Varsinkin jos Mikko Timosella on oululaisia vieraita, niin silloin pankinjohtajan puhe kääntyy nopeasti oululaiseen nuottiin.
Kuva: Teppo Kuittinen

Oululaislähtöinen Mikko Timonen on suomalaisen pankkimaailman terävimmällä huipulla. Hän on OP Pohjolan talous- ja rahoitusjohtajana koko valtavan finanssitalon johtokunnan jäsen.

OP Pohjola on Suomen suurin asunto- ja yrityslainojen myöntäjä.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä