Oulun kes­kus­tan Lidl laittoi va­ras­hä­lyt­ti­met juus­to­pa­ket­tei­hin – Ou­lu­lai­nen K-kaup­pias: Osa nä­pis­te­lee puh­taas­ti jän­ni­tyk­sen takia

Lidlin Oulun alueen myyntipäällikön Satu Heikkilän mukaan varkaudet kohdistuvat tyypillisesti pieniin mutta kilohinnaltaan arvokkaisiin tuotteisiin.

Oulun keskustassa toimiva Lidl otti kovat keinot käyttöön Oltermannin ja Arkijuuston osalta. Pakkaukset on suojattu varashälyttimillä.
Oulun keskustassa toimiva Lidl otti kovat keinot käyttöön Oltermannin ja Arkijuuston osalta. Pakkaukset on suojattu varashälyttimillä.
Kuva: Sanna Niemi

Maailman kalleimpana mausteena tunnettu sahrami nousi otsikoihin viime viikolla, kun Helsingin Itäkeskuksessa sijaitseva K-Citymarket Easton siirsi tuotteen hyllyistä kassoille.

Eastonin kauppias Mika Timonen kertoi Kauppalehdelle henkilökunnan havahtuneen siihen, että hylly oli jatkuvasti tyhjä, vaikka maustetta ei koskaan piipattu kassalla maksetuksi.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä