Luonto: Uhan­alai­set tör­mä­pääs­kyt kai­voi­vat jälleen pe­sä­ko­lon­sa ou­lu­lais­ra­ken­ta­jien hiek­ka­ka­soi­hin

Vaatteet: Kaksi ou­lu­lais­ta vaa­te­yri­tys­tä tais­te­lee pi­ka­muo­ti­bis­nes­tä vastaan

Oulu: Kii­ke­liin suun­ni­tel­tu me­ri­kyl­py­lä hakee jälleen li­sä­ai­kaa – ja on to­den­nä­köi­ses­ti saa­mas­sa sitä

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Tilaajille

Nuori tyr­nä­vä­läi­nen yrit­tä­jä Emmi Hannus kan­nus­taa miet­ti­mään lisää ve­to­voi­ma­te­ki­jöi­tä seudun mat­kai­luun: "O­li­si­han se hel­pom­pi ke­hit­tää toi­min­taa, jos vie­res­sä olisi tunturi tai järvi"

Hannuksen Piilopirttiä luotsaava Emmi Hannus on yksi Tyrnävän matkailuseminaarin puhujista. Miten matkailuvirtaa saataisiin lakeudelle enemmän?

Tyrnävä
Nuori yrittäjä Emmi Hannus haluaa Tyrnävälle ja lakeudelle lisää vetovoimaa. Hän muistuttaa, että pelkkä lakeuden lumo ei riitä matkailijoiden houkuttelemiseksi.
Nuori yrittäjä Emmi Hannus haluaa Tyrnävälle ja lakeudelle lisää vetovoimaa. Hän muistuttaa, että pelkkä lakeuden lumo ei riitä matkailijoiden houkuttelemiseksi.
Kuva: Antti Manninen

Hannuksen Piilopirtin toiminnan aloittivat Emmi Hannuksen vanhemmat Heikki ja Pirkko Hannus 90-luvun puolivälissä.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.