Nal­li­ka­ris­sa nau­ti­taan kesästä – Tes­tis­sä ruo­pat­tu pohja

Kesän ensimmäinen helleaalto on käsillä. Auringonpaiste ja lämpö saivat ihmiset kerääntymään Nallikariin perjantaina päivällä.

Sylvi Aallon kesäpäiväaktiviteetteihin kuuluu hiekkalinnan rakennus rantaviivalle.
Sylvi Aallon kesäpäiväaktiviteetteihin kuuluu hiekkalinnan rakennus rantaviivalle.
Kuva: Jenni Kivimäki

Tuhannen täydet parkkipaikat ja pitkä jono jäätelökioskille: siltä näyttää ensimmäinen kunnon kesäpäivä Nallikarin rannalla. Rannalla kävellessä tuntuu kuin olisi ulkomailla, hiekka lämmittää mukavasti ja ihmisiä on paljon niin vedessä kuin ottamassa aurinkoa.

Kaverukset Veera Viitaniemi, Oona Tuomaala ja Jenna Moisio paistattelevat päivää ja lämmittelevät rannalla ennen uimaan menoa.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä