Mie­li­ku­vi­tus­poi­ka­ys­tä­vän kanssa on turha ujos­tel­la – Yli-Iis­sä syn­ty­nyt näyt­te­li­jä Aija Pahkala ei nyt jank­kaa, vaan stalk­kaa ja flippaa

Kirjailija ja somevaikuttaja Henriikka Rönkkösen kirjan pohjalta tehty sinkkunaisen ronski monologi K-18 nähdään Monologifestivaalilla Oulussa.

Mielikuvituspoikaystävä tuo Yli-Iissä syntyneen näyttelijä Aija Pahkalan Ouluun. Vastanäyttelijät – joita on paljon! – ovat mukana videoilla. – Tulen tavallaan kotikonnuille. Toivottavasti koko suku tulee kannustamaan sukulaistyttöä, Pahkala sanoo.
Mielikuvituspoikaystävä tuo Yli-Iissä syntyneen näyttelijä Aija Pahkalan Ouluun. Vastanäyttelijät – joita on paljon! – ovat mukana videoilla. – Tulen tavallaan kotikonnuille. Toivottavasti koko suku tulee kannustamaan sukulaistyttöä, Pahkala sanoo.
Kuva: Jussi Virkki

Mielikuvituspoikaystävä tulee sinkkunaisen kotiin ylävartalo paljaana ja öljyttynä karhuntappohaalareissa, ottaa kiviporan käteen ja poraa seinään reikää kovasti.

Mielikuvituspoikaystävän keksi ”Suomen suosituin sinkku” Henriikka Rönkkönen. Suorapuheisella Seksiblogillaan ja Sinkkublogillaan tunnetuksi tullut äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja kuvitteli Mielikuvituspoikaystävä-kirjassaan rinnalleen kumppanin, joka hyväksyy kaikki ärsyttävät piirteet, selluliittimuhkurat ja peräpukamat.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä