Maa­jouk­kue­mies soitti Kää­ri­jäl­le ja Sievi Futsal sai oman tun­nus­bii­sin – "Eikä se ole huono ol­len­kaan"

Rami Tirkkonen (edessä) voitti Sievi Futsalin riveissä kolme Suomen mestaruutta. Tässä hänen vastustajanaan Tervarien Henri Heikkilä kaudella 2012–2013.
Rami Tirkkonen (edessä) voitti Sievi Futsalin riveissä kolme Suomen mestaruutta. Tässä hänen vastustajanaan Tervarien Henri Heikkilä kaudella 2012–2013.
Kuva: Moilanen Jukka-Pekka

Sievi Futsalin liigajoukkueen maalitykki Rami Tirkkonen sai päähänpiston: Nyt tilataan Käärijältä tunnuskappale joukkueelle!

Puhelin käteen, soitto Käärijälle ja homma oli hetkessä sovittu. Kyllä, Käärijä tekee mielellään biisin juuri Sievi Futsalille.

Kun tunnusmusiikki oli valmis, Sievi Futsal -kappale alkoi heti soida joukkueen pukukopissa ja sitä käytettiin myös otteluiden sisääntulobiisinä.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä